Dietetyka

Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka. Dietetyk m.in. uczy zasad zdrowego odżywiania oraz opracowuje zalecenia żywieniowe dla osób zdrowych i z różnymi chorobami – także z nadwagą i otyłością.

Centrum Medyczne Dobra proponuje konsultacje dietetyczne u osób zdrowych
i ze schorzeniami

NASZ ZESPÓŁ

prof. n. med Małgorzata Szczuko Dietetyk kliniczny

prof. dr hab. Małgorzata

SZCZUKO

dietetyk

mgr Agnieszka Zielińska

mgr Agnieszka

ZIELIŃSKA

dietetyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na stan zdrowia i dobre samopoczucie. Warto uda się do dietetyka, aby złagodzić dolegliwości chorobowe, schudnąć, czy wręcz przeciwnie – w zdrowy sposób przybrać na wadze lub wzmocnić organizm wyniszczony chorobą.

W Centrum Medycznym Dobra kładziemy ogromny nacisk na współpracę dietetyka z innymi specjalistami dbającymi o nasze zdrowie: kardiologami, endokrynologami czy diabetologiem. Nawet najlepiej ułożona dieta nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli Pacjent nie ma zapewnionej odpowiedniej porcji ruchu. W Centrum Medycznym Dobra o ułożenie bezpiecznego programu usprawnienia ruchowego dba fizjoterapeuta. Psycholog współpracujący z dietetykiem i fizjoterapeutą zapewnia wsparcie motywacyjne Pacjentów.

Współpraca takiego zespołu specjalistów zaowocowała m.in. opracowaniem Gminnego programu zdrowotnego „Program kompleksowego leczenia dietetyczno-rehabilitacyjnego dla pacjentów otyłych z zaburzeniami metabolicznymi, diabetologicznymi, kardiologicznymi i endokrynologicznymi“ finansowanego ze środków Gminy Dobra.

CENNIK

UsługaCena
Konsultacja pierwszorazowa – prof. Szczuko300 PLN
Konsultacja kolejna – prof. Szczuko250 PLN
Konsultacja z jadłospisem – prof. Szczuko350 PLN
Konsultacja pierwszorazowa z ułożeniem diety250 PLN
Konsultacja kolejna200 PLN