Laserowe leczenie żylaków odbytu

Redaktor
Posted in Aktualności

Laserowe leczenie hemoroidów

Jesteśmy pierwszym ośrodkiem w województwie zachodniopomorskim, w którym wykonywany jest zabieg laserowego leczenia hemoroidów!

Ostatnio nasz proktolog, dr Tomasz Chmurowicz, z powodzeniem przeprowadził zabiegi z zastosowaniem tej nowoczesnej techniki operacyjnej.

Procedura jest jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia hemoroidów i umożliwia szybki powrót do pełnej sprawności. Laserowe leczenie hemoroidów (LHT) to małoinwazyjna metoda leczenia hemoroidów w ramach chirurgii jednego dnia.

Umów się na konsultację u dr Chmurowicza – rejestracja pod nr tel. 91 46 39 500 (pn-pt w godz. 9-19).

1000 x USG

Redaktor
Posted in Aktualności

1000 darmowych badań USG piersi dla 1000 kobiet!

Centrum Medyczne Dobra realizuje program Fundacji OnkoCafe. Od 7 sierpnia do 31 października 2020 roku Fundacja OnkoCafe – przy wsparciu Fundacji Philips – zaoferuje 1000 darmowych badań USG piersi kobietom z różnych regionów Polski, które posiadają już skierowanie na badanie USG piersi i powinny je wykonać pilnie, ale w dostępnych placówkach ochrony zdrowia na wykonanie badania muszą czekać zbyt długo.

 Dlaczego warto wziąć udział w akcji bezpłatnych badań USG piersi?
  • wcześnie wykryte zmiany w obrębie piersi często są w pełni wyleczalne. Im wcześniej zdiagnozowana zmiana, tym lepsze rokowanie. Po prostu nie opłaca się czekać!
  • w diagnostyce ważna jest jakość badania. Nowoczesny sprzęt pozwala wykryć najmniejsze nawet nieprawidłowości – często na etapie, kiedy choroba jest w pełni wyleczalna. W ramach prowadzonej przez nas akcji zapewniamy wykonanie badania USG piersi przez doświadczony personel i w placówkach medycznych dysponujących nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.
#rakpiersi #BreastFit #BreastFitUSG #OnkoCafe #PhilipsFoundation

Jak skorzystać z programu?

Dom Ortopedii w Centrum Medycznym Dobra

Redaktor
Posted in Aktualności

Novum Ortopedia w Centrum Medycznym Dobra

Dzisiaj Centrum Medyczne Dobra rozpoczyna współpracę z Novum Ortopedia!

Specjaliści Novum Ortopedia będą od sierpnia prowadzili w naszym Centrum konsultacje oraz zabiegi ortopedyczne – przy wsparciu zespołu diagnostycznego i rehabilitacyjnego.

Holistyczne podejście do leczenia, nowoczesne metody oraz wieloletnie doświadczenie – jak dotąd pozwoliły zgromadzić zespołowi Novum Ortopedia rzesze zadowolonych pacjentów uwolnionych od bólu i dysfunkcji narządu ruchu.

Mamy nadzieję, że współpraca naszych specjalistów – z wykorzystaniem nowoczesnej bazy lokalowej i sprzętowej – zaowocuje spełnieniem oczekiwań naszych Pacjentów!

Ruszył program leczenia otyłości

Redaktor
Posted in Aktualności

Ruszył program leczenia otyłości

Rozpoczęliśmy realizację programu kompleksowego leczenia dietetycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów otyłych. 

Osoby obciążone schorzeniami kardiologicznymi, endokrynologicznymi i metabolicznymi – dzięki programowi zdrowotnemu Gmina Dobra – uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutę, dietetyka i psychologa. Ponadto w trzymiesięcznym cyklu korzystają z konsultacji lekarzy specjalistów naszego Centrum. Program w całości finansowany przez Gminę Dobra został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny i Taryfikacji Technologii Medycznych.

Jak przekonaliśmy się w trakcie dzisiejszego spotkania – w drugim tygodniu trwania programu z twarzy uczestniczek nie znika uśmiech! Życzymy im oraz prowadzącym program wytrwałości podczas trwania tego pełnego wyzwań projektu!

Gastrolog w CMD

Redaktor
Posted in Aktualności

Gastrolog w CMD

Do naszego zespołu dołącza nowy specjalista – dr Agnieszka Piotrowska, specjalista gastroenterologii oraz chorób wewnętrznych. Witamy!

Wizyta u gastrologa jest wskazana, jeśli pacjent odczuwa utratę apetytu, bóle brzucha, nudności, wymioty, zaburzenia wypróżniania – biegunki lub zaparcia. Konieczna jest także przy niewyjaśnionym spadku masy ciała.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację 91 45 39 500 w godz. 15:30-18:30 (pn-pt) lub rejestracja@cmdobra.pl

„Program kompleksowego leczenia dietetycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów otyłych z zaburzeniami metabolicznymi, diabetologicznymi, kardiologicznymi i endokrynologicznymi”

Redaktor
Posted in Aktualności

„Program kompleksowego leczenia dietetycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów otyłych z zaburzeniami metabolicznymi, diabetologicznymi, kardiologicznymi i endokrynologicznymi”


Mieszkańców Gminy Dobra zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym programie organizowanym we współpracy z Gminą Dobra pod nazwą:

„Program kompleksowego leczenia dietetycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów otyłych z zaburzeniami metabolicznymi, diabetologicznymi, kardiologicznymi i endokrynologicznymi”.

Przedsięwzięcie prowadzone przez lekarzy specjalistów, dietetyka, fizjoterapeutę i psychologa ma charakter warsztatowy i obejmuje trzymiesięczny cykl wykładów, konsultacji i ćwiczeń grupowych.

Szczegółowe informacje: tel. 91 45 39 500 w godz. 15:30-18:30 (pn-pt) lub rejestracja@cmdobra.pl

Witamy nowego specjalistę

Redaktor
Posted in Aktualności

Witamy nowego specjalistę

Z radością witamy w naszym zespole nowego specjalistę – dermatologa, dr Małgorzatę Filipowicz. 

Pani doktor ma wieloletnie doświadczenie w dermatologii dziecięcej, jak i dorosłych. W Centrum Medycznym Dobra proponujemy konsultacje dermatologiczne wraz z diagnostyką, pozwalającą na wdrożenie leczenia przyczynowego chorób skóry.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację 91 45 39 500 w godz. 15:30-18:30 (pn-pt) lub rejestracja@cmdobra.pl

Zasady bezpiecznych konsultacji w CMD

Redaktor
Posted in Aktualności

Zasady bezpiecznych konsultacji w Centrum Medycznym Dobra

W celu umówienia się na konsultacje specjalistów oraz teleporady, Centrum Medyczne Dobra zaprasza do rejestracji telefonicznej (91 45 39 500) w godzinach 15:30 – 18:30 (pn-pt).

Jeśli zaobserwujecie Państwo objawy mogące wskazywać na infekcję, poinformujcie nas o tym podczas telefonicznej rejestracji. Pacjenci korzystający z konsultacji w Centrum Medycznym, będą poproszeni o wypełnienie ankiety epidemiolologicznej i są obsługiwani zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego zalecanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Teleporada

Redaktor
Posted in Aktualności

Teleporada

Informujemy o wprowadzeniu nowych usług z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych dla pacjentów Poradni Kardiologicznej i Endokrynologicznej w Centrum Medycznym Dobra.

TELEPORADA – konsultacja telefoniczna specjalisty, w trakcie której lekarz:

  • omówi Państwa problem medyczny
  • wystawi e-receptę lub e-zwolnienie
  • prześle Państwu drogą mailową w pliku PDF zalecenia

Koszt – 150 zł

teleporada

Teleporada

Redaktor
Posted in Poradnik Pacjenta

Teleporada

Informujemy o wprowadzeniu nowych usług z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych dla pacjentów Centrum Medycznego Dobra.

TELEPORADA – konsultacja telefoniczna specjalisty, w trakcie której lekarz:

  • omówi Państwa problem medyczny
  • wystawi e-receptę lub e-zwolnienie
  • prześle Państwu drogą mailową w pliku PDF zalecenia

Koszt – 150 zł

teleporada

TELEPORADA – krok po kroku

1. Zapoznaj się z Regulaminem teleporady.

1. Teleporada udzielana jest za pośrednictwem systemów informatycznych, lekarz kontaktuje się z pacjentem telefonicznie, przebieg konsultacji jest dokumentowany w historii zdrowia i choroby pacjenta w bazie informatycznej Centrum Medycznego Dobra.

2. Usługi „Teleporada”  są płatne. 

3. Aby skorzystać z usługi „teleporada” należy:
   – skontaktować się telefonicznie z Rejestracją Centrum Medycznego Dobra od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-17.00 lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej Centrum Medycznego Dobra albo drogą mailową: rejestracja@cmdobra.pl.
   – opłacić usługę przelewem na konto Centrum Medycznego Dobra – numer konta: 76 1910 1048 2207 0010 8443 0001.
   – przesłać mailem potwierdzenie przelewu. Dodatkowo w mailu należy zawrzeć akceptację Regulaminu oraz ewentualne wyniki badań, które będą wykorzystane podczas konsultacji, a zostaną załączone do dokumentacji elektronicznej pacjenta. 
   – rejestracja potwierdzi w porozumieniu z pacjentem termin realizacji teleporady.
   – w wyznaczonym terminie lekarz kontaktuje się z pacjentem telefonicznie, przebieg konsultacji jest dokumentowany w historii zdrowia i choroby pacjenta w naszej bazie informatycznej.

4.     Podczas rozmowy telefonicznej specjalista Centrum Medycznego Dobra identyfikuje tożsamość pacjenta.

5.     Teleporada odbywa się w oparciu o dostępną w bazie Centrum Medycznego Dobra dokumentację medyczną. Zakres teleporady:
   – porada medyczna
   – modyfikacja ustalonego podczas poprzednich konsultacji planu leczenia
   – e-recepta
   – e-zwolnienie

6.     Weryfikacja uprawnienia pacjenta do refundacji leków odbywa się poprzez system Ewuś. W przypadku braku potwierdzenia ubezpieczenia zdrowotnego recepty wypisywane będą z odpłatnością 100%.

7.     Lekarz specjalista decyduje o wskazaniach do wystawienia e-zwolnienia.

8.     Lekarz specjalista decyduje o konieczności zgłoszenia się na konsultację osobiście do Centrum Medycznego Dobra.

9.     Lekarz specjalista może zalecić pacjentowi wezwanie pogotowia ratunkowego, zgłoszenie się do szpitala oraz zawiadomienie służb sanitaranych.

10.  Maksymalny czas trwania teleporady to 20 minut. Lekarz ma prawo poinformować pacjenta o zakończeniu czasu teleporady.

11. Pacjent, korzystając z usługi teleporady, wyraża zgodę na dołączenie przesłanych drogą mailową dokumentów do dokumentacji medycznej.

12. Pacjent zobowiązuje się do oczekiwania na kontakt specjalisty w wyznaczonym czasie. Lekarz dokona trzech prób połączenia z pacjentem. W przypadku trudności technicznych podczas rozmowy telefonicznej i zerwania połączenia, pacjent oczekuje na ponowny kontakt lekarza, nie blokując linii telefonicznej.

13. Lekarz ma prawo przerwać połączenie, jeśli pacjent używał będzie zwrotów powszechnie uznanych za obraźliwe i niecenzuralne.

2. Skontaktuj się z rejestracją CMD w godzinach 9.00 – 19.00 (pn-pt): telefonicznie 91 45 39 500 lub przez nasz formularz kontaktowy. Otrzymasz wstępny termin porady.

3. Opłać teleporadę (150zł) przelewem na konto CMD – numer konta: 76 1910 1048 2207 0010 8443 0001.

4. Wyślij mailem (rejestracja@cmdobra.pl) potwierdzenie przelewu.

     W tym mailu napisz nam, że akceptujesz warunki Regulaminu. Jeśli chcesz, aby lekarz obejrzał wyniki Twoich badań, również wyślij je nam mailem. Rejestracja po otrzymaniu Twojego maila potwierdzi termin realizacji teleporady.