USG jąder

USG jąder

Badanie umożliwia rozpoznanie najczęstszych wad rozwojowych oraz chorób jąder u dzieci. Badanie ultrasonograficzne obejmuje ocenę jąder i najądrzy oraz powrózka nasiennego. W przypadku nieprawidłowej lokalizacji jąder w jamie brzusznej USG pomaga ustalić mechaniczną przyczynę braku zstąpienia jąder do worka mosznowego. USG moszny pozwala ponadto na ustalenie przyczyny bólu jądra u starszych chłopców. Badanie ultrasonograficzne jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla dziecka, dlatego w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Zaniedbanie problemu może prowadzić do zaburzeń hormonalnych i niepłodności w wieku dorosłym.

Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, bezpieczne dla osób w każdym wieku, zaletą badania jest również możliwość wielokrotnego jego powtarzania. Badanie nie wymaga przygotowania.
 
W Centrum Medycznym Dobra USG jąder (moszny) u dzieci wykonuje radiolog.
Badanie USG jąder u dorosłych wykonuje specjalista urologii podczas konsultacji urologicznej.
 

Centrum Medyczne Dobra proponuje szeroki zakres badań USG.
Dzięki nam po raz pierwszy zobaczysz obraz swojego maleństwa lub wyeliminujesz podejrzenie groźnych chorób – a wszystko to w miłej atmosferze, pod opieką doświadczonych specjalistów. Badania w Centrum Medycznym Dobra wykonujemy na 
nowoczesnych aparatach, wyposażonych w głowice służące do badania poszczególnych okolic i narządów.

CENNIK

UsługaCena
USG jąder u dzieci200PLN
USG jąder u dorosłych podczas konsultacji urologicznej450PLN