USG narządu ruchu

USG narządu ruchu jest nieinwazyjną metodą diagnostyki ultrasonograficznej pozwalającą na ocenę tkanek miękkich, struktur więzadłowych, ścięgnistych oraz chrząstki stawowej. Wykonuje się je w schorzeniach i po urazach układu kostno-stawowego.
Najczęściej wykonuje się diagnostykę stawów, szczególnie kolanowego. Pozwala rozpoznać m.in. patologie błony maziowej, łąkotek, chrząstki kłykci udowych, większości więzadeł i ścięgien oraz struktur dołu podkolanowego. Duże znaczenie ma diagnostyka zmian pooperacyjnych. 
W stawie ramieniowym (barkowym) ocenia się przede wszystkim pierścień rotatorów, a jest to grupa mięśni ulegających często uszkodzeniom. Także obrazowanie przestrzeni podbarkowej, której patologie dają uporczywe, trudne do leczenia dolegliwości – wnosi wiele do terapii. W stawie łokciowym diagnozuje się tzw. przyczepy łokciowe – jest to schorzenie znane pod nazwą „łokieć tenisisty i golfisty”. 

Główną zaletą tego badania jest jego bezpieczeństwo, szybkość oceny, możliwość przeprowadzenia badania w ruchu oraz powtarzania badań.

Ponadto USG narządu ruchu obejmuje:
  • stawy
  • mięśnie
  • ścięgna
  • nerwy – bark, staw łokciowy, nadgarstek, ręka, nerw pośrodkowy, nerw łokciowy, biodro, kolano, staw skokowy, ścięgno Achillesa, stopa
  • tkanki miękkie – ramienia, przedramienia, uda, podudzi

Badanie nie wymaga przygotowania.

Centrum Medyczne Dobra proponuje szeroki zakres badań USG.
Dzięki nam po raz pierwszy zobaczysz obraz swojego maleństwa lub wyeliminujesz podejrzenie groźnych chorób – a wszystko to w miłej atmosferze, pod opieką doświadczonych specjalistów. Badania w Centrum Medycznym Dobra wykonujemy na 
nowoczesnych aparatach, wyposażonych w głowice służące do badania poszczególnych okolic i narządów.

CENNIK

UsługaCena
USG stawu300PLN
USG dwóch stawów430PLN
Za każdy następny staw150PLN

USG bioder z konsultacją ortopedyczną

(zalecane u niemowląt w: 4, 3 i 6 miesiącu życia)

400PLN
Iniekcja leku do stawu pod kontrolą USG270PLN