W związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym,
prosimy naszych pacjentów o odpowiedzialność i rozwagę w planowaniu konsultacji lekarskich. Jeśli konsultacja nie jest pilna, zostaniecie Państwo poproszeni o przełożenie jej terminu. Jeśli występuje u Państwa gorączka, kaszel lub inne objawy infekcji, przełóżcie Państwo TELEFONICZNIE (91 45 39 500) termin wizyty.

 

Co robić w razie podejrzenia infekcji?

Jeśli masz objawy lekkiej infekcji układu oddechowego i nie podróżowałeś w ciągu ostatnich 14 dni do kraju, w którym występują zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia.

Jeśli masz objawy ostrej infekcji układu oddechowego:

  • gorączka

  • kaszel

  • duszność

  • bóle mięśni

ORAZ      przebywałeś ostatnio w regionie, gdzie występują przypadki zakażenia koronawirusem lub miałeś bliski kontakt z osobą zakażoną:

         -> powiadom o tym TELEFONICZNIE najbliższą Stację Sanitarno-epidemiologiczną, nr tel. 668 332 486  

lub

          -> zgłoś się bezpośrednio do najbliższego oddziału obserwacyjnego zakaźnego, gdzie zostanie określony tryb postępowania medycznego:

               Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Arkońska 4, Punkt Przyjęć Zakaźny, budynek J.

Nie używaj transportu publicznego! Wizyta w innej placówce medycznej, nieposiadającej odpowiedniego zaplecza, naraża na zakażenie innych pacjentów oraz personel medyczny.

Zasady postępowania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa

  • Często myj ręce, używając mydła i wody.
  • Korzystaj z płynów do dezynfekcji rąk, jeśli znajdujesz się w miejscach publicznych, gdzie dotykałeś powierzchni dostępnych dla innych.
  • Jeśli kaszlesz, zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub jednorazową chusteczką, którą natychmiast wrzucaj do zamykanego kosza, po czym od razu umyj ręce.
  • Zachowaj minimum 1,5 m odległości od osób, które kaszlą lub kichają.
  • Unikaj dużych skupisk ludzi, zatłoczonych pomieszczeń.

Eksperci NIE ZALECAJĄ powszechnego używania maseczek ochronnych przez osoby zdrowe w ramach zapobiegania infekcji. Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel, kichanie) lub podejrzewasz u siebie infekcję SARS-CoV-2, bądź opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-CoV-2