W Walentynki zadbaj o serce z Centrum Medycznym Dobra

Kochasz? Jeśli tak, to z całą pewnością Walentynki są jednym z ważniejszych dni w roku, kiedy możesz to okazać. Myśląc o Dniu Zakochanych często mamy na myśli swoją drugą połówkę. Ale Walentynki to również doskonały czas do powiedzenia „kocham” – Mamie, Tacie, Dziadkom, czy Rodzeństwu. 
Pamiętaj, że Ich serca biją na co dzień również dla Ciebie. Zadbaj, by były zdrowe, mocne i gotowe do wytężonej pracy.

Co dobrze wpływa na nasze serce?

  •  Korzystnie serce wpływa dieta bogata w ryby – jest doskonałym źródłem kwasów omega-3, witaminy E oraz mikro- i makroelementów. Dieta bogata w te składniki powoduje m.in. zmniejszenie prawdopodobieństwa miażdżycy, a co za tym idzie zatorów i zawałów.

  • U osób palących papierosy kluczową rolę pełni rzucenie nałogu. Miażdżyca, będąca w dużej mierze skutkiem palenia papierosów, jest główną przyczyną choroby wieńcowej i zawału serca.

  • Wpływ regularnej aktywności fizycznej na serce jest dobrze udowodniony naukowo. Osoby wykonujące przynajmniej 3-4 razy w tygodniu treningi podlegające na przyjnajmniej szybszym marszu, jeździe na rowerze, czy ćwiczeniach grupowych, nie tylko dużo rzadziej doznają zawału serca, czy udaru mózgu, ale w istotnym statystycznie stopniu w mniejszym stopniu zapadają na nowotwory, czy chorobę Alzheimera, niż ich nieaktywni rówieśnicy.

  • Regularne badania lekarskie, obejmujące konsultacje, badanie EKG, czy poziomu cholesterolu po 40 rż, pozwala na wczesne wykrywanie chorób sercowo-naczyniowych i co za tym idzie ich skuteczniejsze leczenie.

Walentynki mogą być taką szczególną okazją do zerwania z zabójczym nałogiem palenia papierosów, rozpoczęcia regularnych ćwiczeń, czy wykonania długo odkładanych badań lekarskich.

Kardiolodzy Centrum Medycznego Dobra proponują pełen pakiet badań w prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Zapraszamy do umówienia się na wizytę tel. 91 45 39 500 w godz. 13-19 (pn-pt) lub rejestracja@cmdobra.pl